ההסתה בכלי התקשורת של הפתח והחמאס אחד נגד השני נמשכת

הפתח והחמאס ממשיכים בכסאח הפנים הפלשתיני. לאחר  שחמאס סירב להגיע לאחרונה לשיחות פיוס בקהיר בתירוץ כי אבו מאזן ואנשיו סירבו לשחרר פעילים של הארגון מבתי הכלא בשטחי הרשות הפלשתינית , החמאס הודיע ב9 לינואר כי הוא מפסיק להכיר בשלטונו של אבו מאזן , זאת לאור סיום המנדט שלו בפועל לאחר 4 שנות שלטון  וחוסר הסכמה ביניהם על העתיד לבוא. החמאס כזכור השתלט בצורה אלימה  על רצועת עזה בשנת   2007 מידי אבו מאזן והפתח.

אחד הסממנים המובהקים ביותר ליחסים המוערערים בין שני הארגונים זה עניין ההסתה התקשורתית. בעוד הפתח מאשים את החמאס באמצעות ערוץ הטלווזיה שלו וכלי התקשורת האחרים שלו ,  שהארגון היינו כנופיה אלימה המדכאת אנשים שלא ברוח הפוליטית שלו תוך כדי רמיסת זכויות אדם , החמאס טוען כי אנשי אבו מאזן הם כלי בידי האמריקאים וישראל שנועד לפגוע בהתנגדות הפלשתינית וטענות אחרות נוספות.

לפניכם מספר דוגמאות  של אותן  הסתות באתר המזוהה עם החמאס. בדוגמא הראשונה מופיעה תמונה של אבו מאזן מחויך לוחץ את ידו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בעוד ראש ממשלת  החמאס  איסמעיל הניה הולך לבקר פצועים בבית חולים בעזה.דוגמא שניה מראה את אבו מאזן ליד בחורה פלשתינית יפהפה בעוד איסמעיל הניה נראה מתפלל , רמיזה לכך שאבו מאזן הולך כנגד ערכי האיסלאם. דוגמא שלישית מראה בכירים פלשתינים של הרשות נפגעים עם שרת החוץ ציפי לביני , בעוד בתמונה שמתחת ניתן לראות את בכיר החמאס שחוסל לאחרונה , ניצן ריאן , ליד פעילי חמאס ,כשכולם חמושים , שוב רמיזה שאבו מאזן חותר נגד העם הפלשתיני.דוגמא רביעית אנשי הביטחון של הרשות הולכים ליד חיילי צה"ל , בעוד החמאס משגר קסאמים לעבר ישראל.

דוגמא 1:

דוגמא 2:

דוגמא 3:

דוגמא 4:

מודעות פרסומת

About this entry