הכירו – תנועת הצופים של חיזבאלה

בנוסף לגופים מילטנטים ואף ארגוני צדקה שונים , חיזבאללה גם מפעיל תנועת צופים משלו. הכירו , תנועת הצופים על שם "אימאם אל מהדי " , הקרויה על האימאם ה12  מוחמד אל מהדי  שהשיעים רואים בו דמות של משיח שישנה את העולם לטובה ברגע שיגיע. התנועה מונה למעלה מ42,000 אלף חניכים שונים מגילאי 8-12 ומחולקת לשולש דרגות גיל ומיועדת לנשים וגברים כאחד.

תנועת הצופים של חיזבאללה הוקמה בשנת 1985 ע"י הארגון וזכתה להכרה מאוחר יותר משרד החינוך הלבנוני , ארגון הצופים הארצי לבנון ואף ב1998 ע"י ארגון תנועות הצופים העולמי.התנועה פועלת בעיקר בריכוזיים שיעיים בדרום לבנון , ביירות ובעמק הבקעא הלבנוני. סיסמת תנועת הצופים של חיזבאללה היא "ביחד לשרת".

פעילויות הארגון הינן רבות ומגוונות . פעולות הפנאי שמספקת התנועה הן בין השאר מחנאות , טיולים , ספורט ודיג . כמו כן ישנם פעיליות ובהן סיוע לאוכלוסיה ולקהילה כגון ניקוי מסגדים , עזרה לקשישים ובעלי מוגבליות  , ניקוי הסביבה  השתתפות בטקסים שונים המביעים תמיכה בדעות של הארגון האם , חיזבאללה . הצופים הצעירים זוכים אף להדרכה דתית לערכי השיעה הקיצונית שאיראן מטיפה אליהם מאחורי הקלעים.

תנועת הצופים של חיזבאללה משמשת גם כפלטפורמה לאימונים והכשרה צבאית לדור העתיד של לוחמי הארגון. על פי דיווחים שונים צופים המגיעים לגיל 17 במקרים מסוימים עוזבים מאוחר יותר ונקלטים בזרוע הצבאית של חיזבאללה , אם זאת אין עדיין מידע מוחשי בנגיעה לכמות היחסית של אלה אשר עושים את המעבר הזה. אם זאת בעדויות שונות , בין השאר בלוחות שנה שפירסמה התנועה במהלך השנים , ניתן לראות התייחסות לעשרות לוחמים אשר לחמו בשורות חיזבאללה ועברו הכשרה מוקדמת בתנועת הצופים.

סמל תנועת הצופים:

תמונות של פעילי התנועה באירועים שונים:


https://i2.wp.com/zionism-israel.com/dic/mahdi_scouts_2.jpg

מודעות פרסומת

About this entry