פרובוקציה של חיזבאללה סמוך למקום שבו נחטפו אללד רגב ואודי גולדווסר

לאחר שארגון חיזבאללה אירגן הפגנות סמוך לגבול עם ישראל באזור שער פאטמה בהם קרא מוות לישראל ולסולידאריות עם עזה בתקופה האחרונה , אתמול ביצע הארגון פרובוקציה נוספת. על פי כלי התקשורת של חיזבאללה ברשת האינטרנט , פעילים ותומכים של חיזבאללה , אמל , המפלגה הדמוקרטית התרכזו אתמול בחלק הלבנוני של הגבול בו אירעה החטיפה של אלדד רגב ואודי גולדווסר בשנת 2006 ואשר הביאה לתחילת מלחמת לבנון השניה.

נושא ההפגנה היה מעצרם של שני הלבנונים בימים האחרונים ע”י צה”ל , אשר לטענת כלי התקשורת במדינה מדובר ב2 חקלאים אשר נחטפו מתוך שטח הכפר בלידה בדרום לבנון , והבעת סולדיאריות עם הפלשתינים בעזה. שיא ההפגנה היה כאשר מספר אנשי חיזבאללה הגיעו עד לשער הגבול גם לגדר התיל שעל הגבול ושמו שם דגלים של לבנון וחיזבאללה.

ארגון החקלאים הלבנוני הוציא אף הודעה משלו שם התבטא נגד התוקפנות הישראלית  הפרת ריבונותה של לבנון במעצר 2 הלבנונים . כמו כן נאמר ש 2 שהלבנונים אבל התעללויות במהלך חקירתם ונשאלו אף על קשריהם עם חיזבאללה.  הארגון הביע תמיכה בחיזבאלה בנוגע לתפקידו על הגנת המולדת ואדמות החקלאים בדרום לבנון . כמו כן ביקש הארגון ממשלת לבנון לעלות את הנושא לדיון בישיבת הממשלה הבאה וקרא לה אחראית למצבם הנפשי והפיזי של החקלאים , לצד בקשה מהממשלה ללחוץ על מועצת הביטחון של האו"ם לא להיות אדישה למהלכי ישראל.הארגון קרא לחקלאים בכל העולם להביע סולידאריות עם החקלאים הלבנונים.

מודעות פרסומת

About this entry