חיזבאללה קיים היום הפגנות בכל רחבי לבנון למען עזה

חיזבאללה קיים הפגנות ואירועי מחאה נגד המצור הישראלי על רצועת עזה והביע סולידאריות עם הפלשתינים בכל רחבי לבנון , בין השאר בצפון המדינה בעמק הבקאע במזרח ובעיקר בדרום לבנון. באירוע מרכזי בפרבריה הדרומיים של ביירות הגיעו אלפים מתומכי הארגון שהניפו דגלים פלשתינים , לבנונים ושל חיזבאללה לצד קריאות "מוות לישראל ולאמריקה " ואחרות המביעות תמיכה במטרה הפלשתינית והפלשתינים עצמם.

באירוע נאם בין השאר סגנו של נסראלה השייח נעים קסאם שאמר  כי המטרה לשחרור פלשתין היא מטרה חשובה וכי חיזבאללה נמצא במערכה ביחד עם הפלשתינים . קסאם מסר בנאומו כי חיזבאללה  תומך בדרך ההתנגדות לשחרור פלשתין ללא כל פשרות בדרך וכי הארגון לא בעד הסכמי רגיעה אשר הוא הגדיר אותם "שבריריים " . כמו כן הדגיש קסאם כי חיזבאללה לא מסכים שעזה תהפוך למחנה פליטים אחד גדול ואף האשים את מדינות ערב בשתיקתם בנושא ואת מועצת הביטחון בנתינת לגיטמציה למוצר של ישראל.

קסאם אף קרא למצריים לקחת עמדה "היסטורית " ולעזור להוריד את המצור הישראלי מעל עזה. לטענתו שום הסכם שבעולם לא מתיר מצור על ילדים והערכבת אוכלוסיה שלמה. סגנו של נסראלה אף כינה את ארה"ב "מובילת הטרור הבין לאומי"

מודעות פרסומת

About this entry