הקמפיין של נסראללה: עצרות להסרת המצור בעזה

YNET

הקמפיין של נסראללה: עצרות להסרת המצור בעזה

מזכ"ל חיזבאללה קרא בנאום טלוויזיוני להמונים להגיע לעצרות בלבנון בקריאה להסיר את המצור מעל רצועת עזה: "לפי ההצהרות הישראליות – אין תקווה להסרת המצור בקרוב". במקביל יתקיימו עצרות במדינות ערב

רועי נחמיאס

פורסם: 15.12.08, 21:21
ape(url));} המאבק עובר לרחובות. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, פתח הערב (יום ב') בחזית פומבית נגד מצרים בדרישה שקהיר תפתח לצמיתות את מעבר רפיח בינה ובין עזה. בנאום טלוויזיוני מיוחד שנשא תחת הכותרת "החירות לעזה" קרא נסראללה להמונים להגיע לעצרות שמקיים חיזבאללה בקריאה להסיר את המצור מעל עזה.

"מזה מספר שבועות יושבים בני עמנו בעזה במצור טוטאלי, מבלי שייפתח בשבילם ולו צוהר. אם ניקח בחשבון את ההצהרות

אנטי-מצרים
מצרים מחתה על ההפגנה נגד מובארק בטהרן / רועי נחמיאס
משרד החוץ המצרי זימן אליו את ממלא מקום מנהל משרד האינטרסים של איראן במצרים, כדי למחות על ההפגנה שנערכה השבוע בטהרן, שבה קראו סטודנטים לרצוח את הנשיא מובארק
לכתבה המלאה

הישראליות, הרי שאין תקווה להסרת מצור זה בקרוב", העריך מנהיג חיזבאללה.

נסראללה לא הסתפק בקריאה פומבית זו, ובישר באותה הזדמנות כי ארגונו יחל מיום שישי הקרוב בכינוס שורה של עצרות המוניות בלבנון, כדי להביע את התמיכה בפלסטינים ולקרוא לפתיחת מעבר רפיח "ולהסרת המצור מעל עזה".

"אנו בחיזבאללה קוראים להיענות עממית רחבה ככל האפשר. אנו פונים לכולם לקרוא לאחים במצרים לפתוח את מעבר רפיח באופן מתמיד. אנו קוראים לאחים במצרים לנקוט בצעד אמיץ והיסטורי זה", אמר. תחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, 'אל מנאר', הודיעה מיד עם תום נאומו כי תפרסם לוח זמנים של מועדי העצרות יקיים הארגון.

"בכירי מצרים – זה לא הזמן למקח וממכר"

נסראללה, שמנסה למצב עצמו פעמים רבות כמנהיג חשוב של העולם הערבי כולו ומייצג הגאווה הערבית, קרא למצרים לקחת אחריות על המצב ולשבור את המצור מצד הגבול שלה. "העמידה בהסכמי המעברים, אין לכך כל בסיס מוסרי, דתי או חוקי אם הוא גורם לאסון הומניטרי אסלאמי גדול וכתוצאה ממנו גורם למלחמה. אנו קורא לבכירים במצרים – אין זה הזמן למקח וממכר. אנו נמצאים בפני מציאות כואבת. ישנם מאות חולים המתים בעזה, המתים ברעב. עליכם לנקוט בעמדה היסטורית זו".

אני פונה בקריאה לאומה הערבית. לכל מי שגאה בערביות שלו. אני שואל אתכם – היכן הרגש הערבי שלכם היום? כאשר מיליון וחצי בני אדם ערביים ברצועת עזה נתונים במצור, ברעב ובסכנה? מתוך עמדה אנושית, דתית, אסלאמית וערבית אני קורא לכם להשתתף בפעולות ובעצרות לקריאה זו. אנו בלבנון נעשה זאת. לא נסתפק במה שנעשה בימים הקרובים", הוסיף.

"בלבנון זוהי סוגיה אנושית. הם אחינו בדם ובדת. הבעיה היום היא בעיה של כל האומה הערבית. אני קורא לכולם בלבנון להביע דעה זאת ביום שישי הקרוב. בכפרים הראשיים נבטא זאת ביום שישי הקרוב בשורה של כנסים ועצרות. נארגן הפגנה ראשית בדאחיה של ביירות. איני דורש מאנשי הדרום לבוא לדאחיה, אלא להשתתף בעצרות של הערים והכפרים הראשיים שלהם. אני קורא לתושבי הדאחיה להגיע לכינוס בדאחיה – אותה דאחיה שהופצצה ועמדה איתן".

"אנו מוצאים עצמנו עתה מול שלב חדש בו אמריקה וישראל מנסות לחסל את הבעיה הפלסטינית על כל מרכיביה. אנו מוצאים שלבעיית הפליטים הפלסטינים אין כל אוזן קשבת בארצות הברית, ישראל ומדינות ערב. אנו נמצאים מול פעולת חיסול טוטאלית לכל

מרכיבי הסוגיה הפלסטינית והכותרת הראשית שלו היום – המצור על עזה. הרצון כאן הוא לשבור את רצון העם הפלסטיני כדי לגרום לו לקבל את תכתיבי ארצות וישראל", אמר.

"אם לפני שישים שנה היו מנהיגי העם הערבים נוהגים באחריות, פלסטין לא היתה נכבשת. אנשים שוכחים את מה שהיה בעבר, אבל לא נשכח ולא נזייף זאת. כל מי ששתקו ולא עשו דבר כשהיו יכולים לעשות זאת כדי למנוע את כיבושה של פלסטין, יישאלו אותו על כך באחרית הימים", הבהיר.

מודעות פרסומת

About this entry