מצריים מזהירה: לא ניתן למדינת טרור קיצונית לקום בעזה

בכיר מצרי שיגר אמש אזהרה חריפה לחמאס ולתומכיו ברצועת עזה.  באירוע שקיימה אתמול  סוכנות הידיעות המצרית "מנא" מסר יו"ר ועדת החוץ בפרלמנט המצרי , מוסטפה פיקי , כי מצריים לא תרשה הקמתה של אמירות איסלאמית קיצונית ברצועת עזה הדוגלת בטרור מוסלמי קנאי.

פיקי מסר כי הפלשתינים עושים טעות שהם מצמידים נושאים דתיים בהתנגדות שלהם לישראל  וכי הדבר פוגע בהם ובאינטרסים שלהם. לטענתו מאז שהחמאס  עשה הפיכה בעזה ב2007 הדבר משרת את האינטרס הישראל. לטענתו ישראל מעוניינת להעביר חלק מאוכלוסית רצועת עזה לתוך סיני וליישבם באזור והחמאס מסייע במעשיו לישום רצון זה.

בתקופה האחרונה ישנו משבר אמון גדול בין מצריים לחמאס בין השאר אודות לכישלון הדיאלוג הפנים פלשתיני , לאחר שחמאס סירב להגיע לקהיר  בתירוץ שהוא דורש קודם כל את שיחרור אנשיו מבתי הכלא בשטחי הרשות. חמאס גם לא שמח מהסכם הרגיעה עם ישראל שהושג בתיווך המצרים.

אתר עין כחולה חשף בחודש ספטמבר האחרון רצון של ארגון החמאס ככל הנראה בחסות האיראניים , לקדם הצעה הנוגעת להטמעת מערכת חוקי ענישה המובססת על חוקים איסלאמים קיצוניים ברציעת עזה , כפי שנהוג במשטרה חשוכים אחרים בעולם הערבי. אותם חוקי כוללים בין השאר כריתת ידיים לגנבים ואנסים  סקילה למוות באבנים וכדומה.

מודעות פרסומת

About this entry