דיווח בלבנון:"נתפסה רשת ריגול שעבדה עם המוסד בלבנון "

העיתון הלבנוני  הפרו סורי א ספיר מדווח היום כשהוא מתבסס על מקורות בטוחוניים ומשפטיים לבנונים ,  על תפיסת רשת ריגול אשר עבדה ב2 העשורים האחרונים  עם המוסד ואשר סיפקה לו מידע על המתרחש במדינה. על פי הדיווח מנהיגי אותה רשת נתפסו בתקופה האחרונה בפשיטה של כוחות הביטחון הלבנוני בעמק הבקעא הלבנוני במזרח המדינה ובמהלך החקירה הם הודו בקשריהם עם ישראל.

במהלך הפשיטה הוחרם רכב מסוג מיטשובישי  ובו מצלמה בעלת רזולציה גבוהה אשר שימשה לצילום מתקנים צבאיים של צבא לבנון , צבא סוריה  ,לצד אישיים חשובים ולוחות זיהוי של כלי רכב.בשנים האחרונות אותה רשת פעלה בעיקר כנגד חיזבאללה ועסקה במעקב  לצד צילומים ומידע באזורים רגישים של הארגון. כמו כן הופתעו לגלות במהלך בדיקת הממצאים בשטח את השיטות המתוחכמות בהם עשתה הרשת שימוש כדי ליצור קשר עם גורמים בישראל.

כמו כן  עלה בחקירה של המודיעין הלבנוני  כי אחד מאותם מנהיגים היה קשור למספר ארגונים פלשתינים בעמק הבקעא הלבנוני ואשר היה אחראי על גיוס אנשים אל הרשת. עוד  נמסר כי אותם אנשים לא עבדו רק בלבנון וכי הם גם נכנסו לסוריה ואספו מידע מודיעני בדמשק  וכי ישנו החשד שאותו החוקרים מנסים לבסס והוא  :קשר בינם לבין חיסול מנהיג הזרוע הצבאית של חיזבאלה עימעד מוריניה וחיסול יועצו הצבאי הבכיר של אסד בעיר טרטוס שבסוריה ,  מוחמד סולימאן .

חשד נוסף של החוקרים הלבנונים כי אותה רשת סיפקה מידע וסימנה מטרות לצה"ל בזמן מלחמת לבנון השניה ואף סיפקה לחיילים עזרה לוגיסטית.

אס ספיר מציין כי הרשת נעצרה לאחר מעקב  שארך זמן מה אחרי פעולותיה ואנשיה לצד תצפית בנוגע לכניסותיהם ויציאתם מלבנון וסוריה. באותו נושא נמסר כי לאחר מלחמת לבנון השניה הוחלט בצבא לבנון להתמקד באישיים וגופים אשר יש חשד כי סיפקו מידע למודיעין הישראלי.

מודעות פרסומת

About this entry