כוחות צבא סורים ביצעו עבודות תשתית במזרח הלבנון !

כפי שדווח כבר בעין כחולה בתקופה האחרונה הצבא הסורי תיגבר את כוחותיו באזור הגבול בצפון לבנון עם סוריה ואף חדר  לשטחים במזרח במדינה .

על פי פרטים חדשים שמפורסמים באתרי הפרו לבנונים הסורים חדרו  בימים האחרונים לתוך שטח לבנון במחוז ראשיה באזור הבקעא במזרח במדינה  , כ-500 מטרים מאזור הגבול . על פי הדיווחים הכוחות הסורים ביצעו עבודות תשתית באזור ונפרשו במקומות שונים  , במיוחד בכאלה הסמוכים למקום הנקרא Kafr Qouq . עוד נאמר כי הסורים מנעו מאנשים מחקלאים לבנונים ואנשיהם להתקרב לאדמות השייכות להם באותם אזורים.

האתרים הפרו לבנונים מדגישים כי לאחרונה סוריה הגבירה בצורה רצינית את הפרת ריבונתה  של לבנון וכי זו אינה  החדירה היחידה של הסורים לשטח המדינה.  אותם אתרים מעריכים כי הפעולות של הסורים בשטח עלולות להיות מקדמה לקראת נגיסת שטחים וקביעת עובדות בשטח לפני שיעלה נושא שרטוט הגבולות מחדש בין סוריה ללבנון , כפי שהוסכם בין נשיא לבנון מישל סולימאן והנשיא סורי בשאר אסד בפגישתם האחרונה.

כזכור המחנה הפרו לבנוני טען בימים האחרונים כי הצבתם של 10,000 חיילים לצד טנקים ואמצעי לחימה אחרים באזור הגבול בין לבנון בסוריה בצפון לבנון  , נועד לצורך כיסוי כדי לשאוב מים ממצבור מים עשיר ותת קרקעי  שנמצא שם.

מודעות פרסומת

About this entry